Honda лансира 15 нови модела до пролетта на 2030 г.

-
снимки:Honda Motor Company

Honda обяви мащабна продуктова офанзива през следващите години. Японският производител планира да лансира 15 изцяло нови модела до пролетта на 2030 г., като основният фокус ще бъде върху пазара на Северна Америка.

Новите автомобили ще използват изцяло нова платформа и следващо поколение хибридна технология. Първите модели ще дебютират още през следващата година, а компанията вече показа два прототипа – Honda Hybrid Sedan и Acura Hybrid SUV, които ще стигнат до серийно производство в рамките на следващите две години.

От Honda заявяват още, че работят върху значително по-ефективна хибридна система, която трябва да бъде с над 30 процента по-евтина спрямо технологията, представена през 2023 г. Целта е и подобряване на разхода на гориво с повече от 10 процента при следващото поколение хибридни модели.